تبلیغات
راحت سئو | آموزش سئو و بهینه سازی سایت - با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید

با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید

با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید

اصطلاحات سئو

با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید

دوستان خوبم در این مطلب می خواهیم کلمات و عبارات انگلیسی را که در دانش SEO مطرح هستند به همراه یک توضیح مختصر برای علاقه مندان در این زمینه بیان کنیم . در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نظر ما را از دیدگاه های خود با خبر نمایید و برای ما پیام بگذارید . دانستن معنای درست بسیاری از اصطلاحات سئو به شما کمک می کند تا در مواقعی که در سایت های مختلف در حال مطالعه و بررسی هستید درصد بسیاری از کلمات برایتان آشنا باشد ، به خصوص در زمانی که از امکانات آنلاین برای بررسی و آنالیز صفحات وب استفاده می نمایید .در آموزش های بعدی حتما در مورد این امکانات آنلاین که در دسته ی ابزار های سئو قرار می گیرند، مطالب مفیدی را قرار خواهیم داد . پس همراه ما باشید.

متدوال ترین اصطلاحات سئو :

Search Engine Optimization – SEO : به معنای بهینه سازی سایت  برای موتور های جستجوگر می باشد.

Search Engine Marketing – SEM : یعنی بازاریابی از طریق موتورهای جستجو برای مثال تمرکز بر روی محتواهای تبلیغاتی و کسب رتبه از طریق گوگل و هم چنین استفاده از تبلیغات کلیکی google در این حوزه قرار می گیرند .

Social Media Optimization – SMO : یکی از اصطلاحات سئو می باشد ،که به معنای فعالیت در شبکه های اجتماعی و رسانه های ارتباطی است و این امر به بهینه سازی سایت کمک می نماید .

Social Media Marketing – SMM : تکنیک های بازاریابی از طریق شبکه ها و رسانه های اجتماعی

SERP- Search Engine Result Page : عبارت است از صفحه ای از موتور جستجو که نتایج جستجو شده در آن نمایش داده می شود.

On Page SEO :یکی  از اصطلاحات سئو  و از انواع بهینه سازی می باشد و مربوط است به استاندارد سازی ساختارهای درونی و داخلی یک سایت.

Off Page SEO : این نوع از بهینه سازی مربوط است به عوامل خارجی تاثز گذار بروروی یک سایت برای مثال فعالیت در شبکه های اجتماعی و تعداد و کیفیت بک لینک ها.

کلمات کلیدی سئو

برخی دیگر  از عبارات و اصطلاحات سئو سایت که رایج می باشند عبارتند از :

Keyword : کیورد یعنی کلمه کلیدی یا عبارتی شامل چند واژه که دارای یک مفهوم جامع است و با استفاده از آن دیگران می توانند به طور نسبی متوجه موضوع فعالیت یک سایت شوند.

Alexa Rank :رتبه ای است که پس از بررسی پارامترهای خاصی وسط سایت الکسا به سایت های دنیا به صورت جهانی و کشوری داده می شود و این عدد هر چه پایین تر باشد نشان پر بازدید بودن و بهتر بودن سایت است.

PR : یکی دیگر از اصطلاحات سئو می باشد و عددی است از صفر تا ده است که توسط گوگل به سایت ها داده می شود و هر چه این عدد بیشتر باشد نشان از قدرت بیشتر سایت است

PPC – Pay Per Click:  به معنای پرداخت به ازای کلیک است . در واقع  نوعی تبلیغات بوده که به ازای کلیکی که روی تبلیغ می شود هزینه دریافت می شود. بر خلاف سایر تبلیغاتی که هزینه آنها مبتنی بر زمان است.

Backlink :یکی از اصطلاحات سئو که بسیار کاربردی است، بک لینک می باشد ،یعنی یک لینک خارجی که به صفحه ی اینترنتی خاصی اشاره می نماید.

Reffering Domain : هر لینکی که از  یک دامنه به  یک وب سایت داده شده  باشد.

Out Bound Link – OBL : تعداد و میزان لینک های خروجی یک صفحه یا یک سایت به خارج از خود.

Internal Links :لینک های داخلی یک وب سایت که در واقع به صفحات داخلی  اش اشاره دارند .

Anchor Text : از دیگر اصطلاحات سئو می توان به انکر تکست اشاره کرد ، که منظور از این عبارت عنوان هر لینک است. این همان عبارتی است که کاربر بر روی آن کلیک کرده و به صفحه یا سایت دیگری منتقل می شود .

Link Building: فرآیندی است که در مجموعه ی سئو آف پیج قرار دارد و در طی آن لینک های خارجی مختلفی برای یک سایت ایجاد می گردد . این لینک می توان از شبکه های اجتماعی و یا دیگر صفحات مجود در سایت های مختلف باشد .

Content Marketing : برخورداری یک صفحه وب از محتوای صحیح بسیار اهمیت دارد و به فرایند بازاریابی از طریق محتوا گفته می شود که از طریق عبارات صحیح می توان مشتریان زیادی را جذب نمود.

Meta Tag: متا تگ ها به عنوان یکی از اصطلاحات سئو ، مواردی هستند که در قسمت کد نویسی صفحات یک سایت قرار می گیرند ، برای مثال :

Heading Tag: تگ ها عنوان داخل محتوا . این تگ ها ۶ عدد هستند : h1 , h2 , h3 , h4 , h5 , h6

Title: مهمترین بخش مربوط به سئو داحلی یا آن پیج، عنوان هر صفحه  می باشد که یکی از مهم ترین بخش های ان است و موتور جستجو به آن اهمیت زیادی می دهد.

Meta Description :این متاتگ یکی از مهمترین متا تگ هاست.متنی کوتاه که در نتایج جستجو نشان داده می شود .

Meta keyword:یکی دیگر از اصطلاحات سئو است که در این قست کلمات کلیدی که با کاما جدا شده اند درج می شود.

Keyword Density :در یک متن میزان تکرار و نسبت کلمات کلیدی به کل متن باید رعایت شود.

Keyword Stuffing : زمانی که تعداد کلمات کلیدی و یا کلماتی که anchor text هستند در یک  صفحه زیاد باشد و به صورت کاملا مصنوعی پشت سر هم تکرار شده باشند این حالت اتفاق می افتد .

Over Optimization: بهینه سازی بیش از حد یک سایت

Crawler – Robot – Spider :خزنده ها و ربات های موتور جستجوگر گوگل صفحات سایت را بررسی کرده و اطلاعات مورد را جمع آوری می نمایند .

Follow Links: توضیح این اصطلاحات سئو بدین شکل است که وقتی یک سایت به سایت دیگری لینک می دهد در حالت پیش فرض به صورت فالو می باشد و این نوع لینک منتقل کننده ی بخشی از اعتبار و قدرت صفحه ی مبدا به مقصد خواهد بود.

NoFollow links :لینک هایی هستند که داخل آنها با rel=”nofollow” نشانه گذاری شده است و بر عکس لینک های فالو می باشند .

Sitemap :نقشه سایت حاوی اطلاعات لازم از جمله آدرس صفحات داخلی و دسته بندی های است و خزنده های موتور های جستجوگر در بازدیدهای خود حتما سایت مپ را بررسی می نمایند . وجود این فایل در زودتر ایندکس شدن صفحات موثر است .

Bounce Rate :یکی دیگر از رایج ترین اصطلاحات سئو، نرخ خروج کاربر و یا میزان دفع بازدید کننده از یک سایت است که هر چقدر این عدد بیشتر باشد نشان دهنده ی عدم محبوبیت در نزد کاربران به دلایل مختلف می باشد .

Google Keyword Planner : یک ابزار ارائه شده  توسط گوگل برای آنالیز و بررسی مشخصات و میزان جستجو شدن کلمات کلیدی است .

Stop Word :کلماتی هستند که از آنها در اینترنت زیاد استفاده شده است مثل : the ,a ,an ,web ,www,home page, در, با, از, است, اینجا, کلیک کنید و …

 با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید

برچسب ها:اصطلاحات سئو ، لغت نامه سئو ، مهم ترین اصطلاحات سئو چیست ، واژگان پر کاربرد در سئو ، با برخی از اصطلاحات سئو آشنا شوید ، آموزش سئو: آشنایی با اصطلاحات سئو SEO ، اصطلاحات سئو آموزش سئو سوسا وب ،